Čipové systémy pro bytové domy a komerční budovy

dormakaba Evolo

Optimální řešení pro bytové domy

Popis

Čipový systém ve spojení se samozamykacím zámkem (příp. propojený se systémem domovních telefonů) zajišťuje ochranu proti vstupu neoprávněných osob, zároveň přesnou evidenci díky čipovému systému s velice jednoduchou správou a dokonalou technologií zabraňující kopírování čipů.

Díky zašifrování čipů pomocí Kaba aplikace je zajištěná ochrana proti kopírování čipů v klíčových službách i v případě, že by technologie Mifare byla v budoucnu překonána a bylo by možné získat unikátní číslo čipu (UID).

Správa funguje bez výjezdů technika díky unikátnímu přenosu informace v paměťovém segmentu čipu - tato funkce je společností Kaba nazývána Cardlink.

Správa systému

 • Kaltmeyer - pomocí webové aplikace WOS
  - možnost zadání požadavku na zrušení či naprogramování čipů v jakoukoli hodinu
  - naprogramované čipy jsou doručeny pomocí zásilkových služeb, nebo připraveny k osobnímu odběru
  - vhledem k jednoduchosti a nejnižší ceně je využívána většinou zákazníků
 • Vlastní správa SW + USB stolní čtečka
  - nutné pořízení komponent, složitá obsluha SW, který se využívá výjimečně
  - zápis skupinového oprávnění na čip správcem čipového systému na stolní čtečce
 • On-line vlastní správa, propojení dveří pomocí bezdrátové komunikace
  - správa čipového systému probíhá pomocí správcovského PC s instalovaným KABA Managerem
  - audit všech dveří probíhá z jednoho místa
  - nutné rozšíření čipových jednotek o komunikační anténu, instalovat komunikační HUB KABA Wireless Gateway, pořízení SW a USB stolní čtečky

Mechatronické nadstavby pro klíčové systémy (ZGK)

V místech zvýšeného počtu vstupů více uživatelů zákonitě vzniká větší riziko ztrát identifikátorů, proto mohou být mechanické vložky v uzamykacím systému nahrazeny mechatronickými vložkami Kaba Evolo experT pluS, které tvoří mechatronickou nadstavbu ke klíčovému systému a rozšiřují tak jeho možnosti. Více


Komponenty

C-lever

Ověřené elektronické kování, které zaujme uživatelskou přívětivostí a zpracováním v klasickém designu. Je kompatibilní se všemi nabízenými zámky, proto je ve většině případů změna zámků zbytečná.

Produktový list

C-lever PRO

Kompletně přepracované elektronické kování nepřináší oproti kování C-lever pouze nový, několika cenami oceněný inovativní vzhled, ale také rozšíření funkčnosti o online provoz s monitorováním dveří.

C-lever Compact

Interiérové provedení kování C-lever. Inovativní řešení a také vysoce hodnotný design v jednom. Díky oddělení kliky a vložky umožňuje jednoduchou montáž pouze se 2 šrouby. Nezávislost na uzamykací vložce také umožňuje široké použití např. na skleněných nebo dřevěných dveřích o rozměru zadní osové vzdálenosti trnu 45 mm.

Čtečka

Kaba čtečka provedená v nejmodernějším designu obsluhuje uzamykací komponenty jako dveřní otvírače, motorové zámky, skříně a automatické dveře.
Vhodná pro každou standardní elektrokrabici.

Produktový list

Digitální vložka

Digitální vložka se vyznačuje kvalitním designem, kompatibilitou, optickou a akustickou signalizací přístupu. Rozpozná RFID přístupová média a ověří jejich oprávnění. Různá provedení zajistí pro každé dveře optimální řešení.

Šatnový zámek 21 10

Elektronický zámek napájený baterií určený pro uzamykání skříněk a nábytku. Zámek je umístěn v úložném prostoru skříňky, proto není z vnější strany viditelný.

Média

Uživatelská média pracují na speciálně zajištěné RFID čipové technologii a umožňují bezpečný a kontrolovaný vstup. (Čipové přívěsky, karty...)

dormakaba Matrix One

Optimální řešení pro komerční budovy a větší bytové domy

Popis

Bezpečné řešení systému kontroly přístupu obsluhované pomocí webového prohlížeče. Obsluha systému je tak možná přes počítač, tablet nebo i smartphone. Díky modulární koncepci je možné systém jednoduše a rychle uvést do provozu.

Výhody Matrix One

 • Rychlá instalace
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Promyšlená kontrola a definice systémových parametrů a uživatelských oprávnění
 • Nízké náklady díky provozu přes webový prohlížeč
 • Není nutná instalace pracovních terminálů
 • Podpora standardů TCP/IP, SSL
 • Odpovídá nové normě EN 60839-11-1, bezpečnostní stupeň 2

Správa systému

 1. Online
  Nová oprávnění se posílají v reálném čase. Body přístupu jsou navzájem propojeny a pomocí sítě jsou spojeny se systémem přístupu nebo s ústřednou kontroly přístupu.
 2. Wireless Online
  Body přístupu jsou se systémem přístupu spojeny rádiovým signálem, díky čemuž mohou být práva přístupu udělována nebo odebírána během několika sekund.
 3. Whitelist
  Body přístupu nejsou propojeny, oprávnění jsou udělována či odebírána pomocí programátoru na místě.
 4. Access on Card
  Body přístupu nejsou propojeny, spojení mezi systémem přístupu a komponentami dveří je realizováno prostřednictvím uživatelských médií.

Přehled systému


Komponenty

Vstupní jednotka 90 00

Nabízí libovolné umístění – možnost umístění do individuálních pouzder. Hodí se do pouzder mnoha výrobců. Individuální forma vestavění pro Siedle.

Vstupní jednotky 90 01 a 90 02

Čtečka s inovativním designem vyznačující se kompaktním vyhotovením. Možnost použití ve vnitřním i vnějším prostředí.

Vstupní jednotka 90 04

Čtečka se štíhlým kompaktním vzhledem. Vzhledem k malé šířce je možná montáž přímo na rámy dveří z kovu, dřeva nebo plastu. Možnost použití ve vnitřním i vnějším prostředí.

Kování c-lever Compact

Elektronické kování nahrazující mechanickou kliku, které je zároveň nezávislé na vložce.

Kování c-lever

Osvědčené elektronické kování s klasickým designem. Kompatibilní s většinou zapuštěných zámků.

Kování Matrix Air

Elektronické kování s atraktivním designem oceněným iF Gold Award. První elektronické kování, které má stejnou tloušťku jako normální dveřní kování, tloušťka kování je pouze 10,5 mm.

Digitální vložka

Digitální vložka se vyznačuje kvalitním designem, kompatibilitou, optickou a akustickou signalizací přístupu. Rozpozná RFID přístupová média a ověří jejich oprávnění. Různá provedení zajistí pro každé dveře optimální řešení.

Manager přístupu 92 00

Podle druhu řešení systému ovládá a řídí až 4 dveře. Přes digitální vstupy a výstupy se realizuje požadovaný způsob funkce řízení nebo management poplachu.

Manager přístupu 92 30

Na tento manager přístupu mohou být napojeny dvě vstupní jednotky. Napájení je realizováno přes síťový kabel PoE.

Wireless Gateway 90 40

Brána zajišťující bezdrátové propojení dveřních komponentů se systémem přístupu.


Funkce

1 - Funkce přístupu
 • Správa osobních údajů uživatelů
 • Plán uzavření
 • Profily přístupu
 • Jednotlivá oprávnění
 • Týdenní plány přístupu
 • Denní programy přístupu
 • Prostorové zóny
2 - Kontrola stavu dveří a akce hlášení
 • Vstupní kontakty k řízení a kontrole
 • Definice doby trvání impulsu odblokování
 • Povolená doba otevření a doba trvání signálu
 • Odeslání zprávy e-mailem
3 – Místo propojení k poplašnému zařízení
 • Ostrá fáze zapnutí/vypnutí k EMA přes místo propojení
 • Možnost deaktivace snímačů přístupu
4 – Monitor poplachu a kamery
 • Barevné zobrazení poplachů
 • Grafické zobrazení poplachů v situačním plánu
 • Protokolování
5 – Správa návštěv
 • Administrace všech návštěv
 • Předchozí přihlášení pro zaměstnance
 • Evidence návštěv
 • Management průkazů
6 – Volba provozních režimů
 • Offline
 • Online
 • Access on Card
 • Smíšený provoz

dormakaba experT pluS

Mechatronické vložky

Mechatronické vložky experT pluS tvoří most mezi mechanickými a elektronickými přístupovými systémy. Mohou být tedy součástí jak elektronického přístupového systému dormakaba Evolo, tak i stávajícího mechanického uzamykacího systému dormakaba experT pluS. Díky kombinaci mechanického a elektronického ověření oprávnění pomocí klíče s integrovaným RFID čipem v hlavě klíče se otevírají široké možnosti uplatnění – přístupová oprávnění mohou být rychle programováním přidána a odebrána, a navíc ztracené klíče mohou být elektronicky zablokovány, a proto při ztrátě klíčů již není nutné přestavovat inserty vložek. Vhodné pro použití v malých i rozsáhlých přístupových systémech, kde jsou mechatronické vložky zpravidla instalovány pouze na důležité vstupy či centrální body objektu a na zbývající část budovy jsou montovány pouze mechanické vložky.

Úprava oprávnění může být v závislosti na správě systému prováděna pomocí:

 • Manuálního programování – nejjednodušší, programování probíhá přímo u dotčených dveří s využitím hlavních klíčů
 • Programmeru – úprava oprávnění je provedena na počítači v Kaba Evolo Manageru (KEM) a přenesena na dotčenou vložku přes programovací zařízení
 • Card-Link – nová oprávnění jsou uložena na uživatelský klíč v Kaba terminálu a přenesena k dotčené vložce v paměti uživatelského klíče, díky čemuž není nutné programování dveří
 • Bezdrátového spojení – úprava oprávnění je provedena bezdrátově na dálku


Stejně jako u elektronického přístupového systému dormakaba Evolo, systém nabízí použití neomezeného množství uživatelských klíčů, záznam posledních 2000 přístupů na řídící jednotce vložky, až 15 konfigurovatelných časových profilů (každý až s 12 časovými okny), nastavení až 20 dní svátku či dovolené a až 64 speciálních dní a případně časově omezená uživatelská oprávnění.


Přehled verzí

Mechatronická vložka pro povrchovou montáž
Mechatronická vložka s robustním ocelovým kováním v elegantním designu bez nutnosti úpravy dveří. Ideální pro požární dveře a únikové východy. Možnost volby mezi knoflíkovou nebo oboustrannou vložkou.

Mechatronická vložka kompaktní
Výhodou kompaktní vložky je rychlá instalace do stávajících dveří. Z vnější strany je vložka ovládána knoflíkem s integrovaným elektronickým modulem. Z vnitřní strany je vložka ovládána pomocí mechanického knoflíku.

Mechatronická vložka pro montáž do čela dveří
Mechatronická vložka pro montáž do čela dveří se vyznačuje vzhledem téměř k nerozeznání od standardní mechanické vložky. Elektronická část vložky je umístěna v křídle dveří stejně jako zadlabací zámek a s vložkou je propojena pružným kabelem. Tato verze je určena k instalaci do důležitých přístupových bodů v objektu. Dvě běžné komerční baterie umožňují až 140 000 přístupových cyklů.